3022 Za čerty k bráně pekelné | MYSTERIA PRAGENSIA
Prague Ghosts and legends Museum

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00Vstupné základní:
Dospělí: 150 Kč
Studenti: 100 Kč
Děti a důchodci: 70 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 330 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Za čerty k bráně pekelné

Myslíte si, že čerti vylézají na povrch jen 5. prosince? Přesvědčíme Vás, že rohatí z pražských pověstí jsou tu s námi stále. Ale nejsou to žádní nebezpeční patroni, ale je s nimi docela i legrace. Přijďte posoudit sami. Přijďte k "pramenu Čertovky" a Malou Stranou vystoupejte až na Hradčany, kde je jedna ze sedmi bran pekelných. Kde? Inu, přímo pod ministerstvem zahraničí - Černínským palácem. Dozvíte se o čertech z celé Prahy, ať už je to čert z vyšehradu co přinesl čertovy sloupy, čert co byl mlynářem v Sovových mlýnech, o čertovi co z Lichtenštejnského paláce odnesl hned tři dámy, čert co vytvořil čertovo kolo na radnických schodech, čert co si odnesl Fausta i kněžnu Drahomíru či hraběnku Černínovou a zapomenout nemůžeme ani na veselou čertí svatbu z Divoké šárky. 


Trasa: "Pramen Čertovky" (Říční) - Kampa - Malá Kampa - Maltézské náměstí - Prokopská - Tržiště - Malostranské náměstí - Břetislavova - Jánský vršek - Nerudova - Radnické schody - Hradčanské náměstí - Kanovnická - Nový Svět - Černínská - Loretánské náměstí - Brána pekelná. 

Cena: Dospělí: 160,- Kč
          Studenti: 100,- Kč
          Děti / Důchodci: 80,- Kč
          Rodina (max 2+2): 360,- Kč
          Děti do 6 let zdarma

Sraz: U "pramene Čertovky" na Smíchovském konci Kampy a Říční ulice 
Doba trvání: 2 hodiny
Vozíčkáři: není vhodné - dvoje dlouhé schody
Kočárky: Dvoje schody - jedny lze obejít, druhé vynést
Zvířata: Dovolena

Akci propagujeme též na www.kudyznudy.cz

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

02.06.2016 - MUZEUM ALCHYMISTŮ 28.6. - 30.6. ZAVŘENO
Muzeum alchymistů bude z technických důvodů zavřeno 28.6. až 30.6.  

Jinak:

MUZEUM ALCHYMISTŮ A MÁGŮ STARÉ PTRAHY JE OPĚT OTEVŘENO!!! Denně 10:00 - 20:00. Pouze 6.-8.6 bude pravděpodobně ještě poslední dolaďování a tak bude zavřeno. Víkendy jsou však 100%.  Pouze vzhledem k přetrvávající rekonstrukci domu okolo muzea u vrat zazvoníte  a my Vás vyzvedneme. Těšíme se na Vás. - číst celou zprávu -