Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00Vstupné základní:
Dospělí: 170 Kč
Studenti: 120 Kč
Děti a důchodci: 80 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 390 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Po stopách svatého Václava a svaté Anežky

Sváteční dny patří svátečním vycházkám. V našem případě po stopách dvou významných světců a patronů České země. Dámy mají přednost a tak začínáme svatou Anežkou u Anežského kláštera, ale hned záhy se zmíníme i o svatém Václavovi a oba nás pak provázejí po celou cestu. Anežku si například připomeneme u kláštera Křižovníků, který založila, svatý Václav je pak připomenut na kraji Karlova mostu, který však spíše máme spojen s Janem Nepomuckým. V Prokopské ulici připomeneme svatého Prokopa, svatý petr zas je spojen hlavně s dnešním klárovem, svatý Mikuláš a svatý Vojtěch se zjevili osobně v podskalí které si jen připomeneme z dálky a cesta nás povede vzhůru na Hrad, kolem katedrály až na svatováclavskou vinici. tady naše pouť po stopách svatého Václava končí pověstí o jeho stopách ve sněhu. Tato vycházka jako jediná neobsahuje osobní setkání se strašidly ale je doslova nabitá pověstmi a legendami o svatých. Rezervace na vycházku nutná.

Trasa: Anežská - U Anežky - Kozí - Náplavka u Dvořákova nábřeží - Alšovo nábřeží - Křižovnická - Křižovnické náměstí - Karlův most - Na kampě - Hroznová - Velkopřevorské náměstí - Maltézské náměstí - Prokopská - Karmelitská - Malostranské náměstí - Sněmovní - Thunovská - Nové zámecké schody - Hradčanské náměstí - Pražský hrad - Opyš.


Cena: Dospělí: 100,- Kč
          Studenti: 90,- Kč
          Děti / Důchodci: 50,- Kč
          Rodina (max 2+2): 220,- Kč
          Děti do 6 let zdarma

Sraz: U Anežského kláštera
Doba trvání: 2,5 hodiny
Vozíčkáři: Nevhodné. Pro skupinu vozíčkářů lze upravit obchozími trasami
Kočárky: Nevhodné
Zvířata: Nedoporučujeme (na území Pražského hradu však dle stanov Správy Pražského hradu)

Na vycházky se prosím rezervujte online zde nebo na tel: 257 221 289. Děkujeme!


Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

27.09.2018 - OSLAVY 10 LET MUZEA
V pondělí 1.10. oslavíme 10 let našeho muzea. V týž den zveřejníme program deseti jedinečných zážřitků, kterými si i vy můžete během celého října připomenout naše výročí a užít si s našimi strašidly.
- číst celou zprávu -
19.09.2018 - STRAŠIDELNÁ ČERTOVKA 17.10.
Netradiční plavba šeřící se Čertovkou, kde po březích stojí strašidla a na lodi s vámi pluje vodník. O zábavu postaránmo v podobě vyprávění pražských pověstí. Pořádá Muzeum pražských pověstí a strašidel a Muzeum karla Zemana. Vstupenky ZDE
- číst celou zprávu -