4222 Po stopách svatého Václava a svaté Anežky | MYSTERIA PRAGENSIA
Prague Ghosts and legends Museum

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00Vstupné základní:
Dospělí: 150 Kč
Studenti: 100 Kč
Děti a důchodci: 70 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 330 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Po stopách svatého Václava a svaté Anežky

Sváteční dny patří svátečním vycházkám. V našem případě po stopách dvou významných světců a patronů České země. Dámy mají přednost a tak začínáme svatou Anežkou u Anežského kláštera, ale hned záhy se zmíníme i o svatém Václavovi a oba nás pak provázejí po celou cestu. Anežku si například připomeneme u kláštera Křižovníků, který založila, svatý Václav je pak připomenut na kraji Karlova mostu, který však spíše máme spojen s Janem Nepomuckým. V Prokopské ulici připomeneme svatého Prokopa, svatý petr zas je spojen hlavně s dnešním klárovem, svatý Mikuláš a svatý Vojtěch se zjevili osobně v podskalí které si jen připomeneme z dálky a cesta nás povede vzhůru na Hrad, kolem katedrály až na svatováclavskou vinici. tady naše pouť po stopách svatého Václava končí pověstí o jeho stopách ve sněhu. Tato vycházka jako jediná neobsahuje osobní setkání se strašidly ale je doslova nabitá pověstmi a legendami o svatých. Rezervace na vycházku nutná.

Trasa: Anežská - U Anežky - Kozí - Náplavka u Dvořákova nábřeží - Alšovo nábřeží - Křižovnická - Křižovnické náměstí - Karlův most - Na kampě - Hroznová - Velkopřevorské náměstí - Maltézské náměstí - Prokopská - Karmelitská - Malostranské náměstí - Sněmovní - Thunovská - Nové zámecké schody - Hradčanské náměstí - Pražský hrad - Opyš.


Cena: Dospělí: 100,- Kč
          Studenti: 90,- Kč
          Děti / Důchodci: 50,- Kč
          Rodina (max 2+2): 220,- Kč
          Děti do 6 let zdarma

Sraz: U Anežského kláštera
Doba trvání: 2,5 hodiny
Vozíčkáři: Nevhodné. Pro skupinu vozíčkářů lze upravit obchozími trasami
Kočárky: Nevhodné
Zvířata: Nedoporučujeme (na území Pražského hradu však dle stanov Správy Pražského hradu)

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

02.06.2016 - MUZEUM ALCHYMISTŮ 28.6. - 30.6. ZAVŘENO
Muzeum alchymistů bude z technických důvodů zavřeno 28.6. až 30.6.  

Jinak:

MUZEUM ALCHYMISTŮ A MÁGŮ STARÉ PTRAHY JE OPĚT OTEVŘENO!!! Denně 10:00 - 20:00. Pouze 6.-8.6 bude pravděpodobně ještě poslední dolaďování a tak bude zavřeno. Víkendy jsou však 100%.  Pouze vzhledem k přetrvávající rekonstrukci domu okolo muzea u vrat zazvoníte  a my Vás vyzvedneme. Těšíme se na Vás. - číst celou zprávu -