Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Jánský vršek 8, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 277016844
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 20:00Vstupné základní:
Dospělí: 220 Kč
Studenti: 160 Kč
Děti a důchodci: 90 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 490 Kč
Dítě v rodině navíc: + 40Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Často kladené dotazy

Může se fotografovat?

Fotografování je dovoleno v celém muzeu. Budeme rádi, když ve svém rodinném albu budete mít krásnou vzpomínku na naše strašidla.

Bude na nás něco skákat?

V uličce duchů je čas zastaven a nic tedy neskáče. Je tu pouze atmosféra pražské noci a prostorový zvuk. Pro zájemce o bafání máme speciální akce, které lze pro skupinu též objednat.

Je muzeum vhodné pro děti?

Mezi časté návštěvníky patří jak rodiny s dětmi, tak školní výpravy. Je však spíše na zvážení rodičů jak bujnou fantazii má jejich dítě. Jsou tříleté děti, co se nebojí a desetileté co mají strach. Pokud zkusíte s dětmi do muzea jít a dítě odmítne sestoupit do uličky duchů, vrátíme Vám polovinu vstupného. Nikdo z Vás však nesmí vkročit do uličky duchů. Pro malinké a bojácné děti doporučujeme buďto komentované prohlídky, které naleznete v kalendáři akcí, nebo vycházky Se strašidlem za strašidly.

Můžeme do muzea s kočárkem?

Ano, s kočárkem můžete absolvovat celé přízemí muzea, do podzemní uličky musíte bez kočárku, ale ten lze zaparkovat přímo u pokladny.

Je muzeum pro handicapované?

Bohužel muzeum není z technických a dispozičních možností prostoru uzpůsobitelné pro vozíčkáře. Ti mohou pouze do přízemní části a sem jim umožníme vstup zdarma. Nevidomí mohou využít toho, že na exponáty je možné opatrně sahat a tak si mnoho strašidel mohou ohmatat. Je však nezbytné vzhledem k členitosti prostoru a též k potřebě znalostí pověstí, aby nevidomý přišel s průvodcem. Pro jiná postižení nemá muzeum žádné omezení.

Máte turistické známky, vizitky, mince?

Turistické známky bohužel nemáme. Máme však mince a turistické vizitky. 

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

27.09.2018 - 10. Průvod pražských strašidel
1.11. v 18:00 jako každý rok vyráží od Prašné brány Průvod pražských strašidel. Letos je to už 10.ročník. Přijďte s námi oslavit slávu pražských strašidel a krásu jejich pověstí.
- číst celou zprávu -
19.09.2018 - STRAŠIDELNÁ ČERTOVKA 17.10.
Netradiční plavba šeřící se Čertovkou, kde po březích stojí strašidla a na lodi s vámi pluje vodník. O zábavu postaránmo v podobě vyprávění pražských pověstí. Pořádá Muzeum pražských pověstí a strašidel a Muzeum karla Zemana. Vstupenky ZDE
- číst celou zprávu -