Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00Vstupné základní:
Dospělí: 170 Kč
Studenti: 120 Kč
Děti a důchodci: 80 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 390 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Komentovaná prohlídka muzea pražských pověstí a strašidel

Průvodce v kostýmu pražského strašidla Vás uvítá, představí se svojí pověstí a během jedné hodiny vás provede celým muzeem. Prohlídka spočívá především ve vyprávění pověstí o jednotlivých strašidlech, která jsou v muzeu k vidění, ale i pověstí bez strašidel, připomenutých zde různými interaktivními exponáty. Ty mají děti samozřejmě možnost vyzkoušet. V podzemí pak máme tajemnou ulička duchů, ve které je na požádání možné uspořádat "stezku odvahy" za tmy a s baterkami v ruce, ale především i zde průvodce představí pověsti jednotlivých strašidel. K prohlídce na požádání můžeme dát zábavné pracovní listy.

Od října 2013 chystáme též specifické prohlídky:

     Historická - průvodce nad rámec základního výkladu dává pověsti do kontextu historických událostí, vypráví též o nejdůležitějších etapách v dějinách Prahy a dvou nejzásadnějších panovnících                            Karlu IV, a Rudolfovi II. Děti pak dostanou pracovní listy zaměřené na historické události.

     Literární - průvodce nad rámec základního výkladu přidává více starých pověstí Českých vážících se k Praze s tím, že vybrané pasáže podle věku dětí přečtě doslovně sám, nebo nechá přečíst                           děti. Rovněž zmíní i další významné spisovatele zabývající se pražskými pověstmi a také z jejich díla se přečtou ukázky. Děti pak dostanou pracovní listy zaměřené na českou                                     "pověstnou" literaturu.


K prohlídce lze připojit též hodinovou či dvouhodinovou vycházku Se strašidlem za strašidly, kdy se po zmíněnou dobu v doprovodu strašidelného průvodce prochází uličkami Malé Strany (v dvouhodinové variantě se dojde až na Pražský Hrad) a strašidlo vypráví pověsti o daných místech. Na vycházku lze objednat i živá strašidla.

Prohlídku lze spojit s návštěvou Muzea alchymistů a mágů staré Prahy - více ZDE

K prohlídce lze připojit zábavné soutěže s tematikou pražských pověstí, kdy s dětmi soutěží postavy z pražských pověstí. Děti si odnesou diplom "Znalec pražských pověstí"

CENÍK AKCÍ PRO ŠKOLY ZDE

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

21.03.2019 - STRAŠIDELNÁ ČERTOVKA - VÍTÁNÍ JARA
První jarní den můžete oslavit spolu s pražskými staršidly, Muzeem pražských pověstí a staršidel a Muzeem Karla Zemana. Kde a jak? Netradiční plavbou šeřící se Čertovkou, kde po březích budou pražská staršidla a na palubě lodi vodníci jako průvodci. Kupte si vstupenky včas a to ZDE
- číst celou zprávu -
01.02.2018 - AKCE SLEVOMAT
Rezervace na Vouchery od Slevomatu najdete ZDE
- číst celou zprávu -