Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00Vstupné základní:
Dospělí: 170 Kč
Studenti: 120 Kč
Děti a důchodci: 80 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 390 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Za pověstmi předhradí a Hradu

Z Pohořelce, který se snad zve od toho, že se táhne po hoře, či proto, že zde mnoho domů pohořelo, půjdete s naším strašidelným průvodcem předhradím až k Hradu a jistě nepohoříte. Budete naslouchat nejroztodivnějším pověstem této části Prahy, pohlédnete na Prahu z vrchu Petřína, zabrnkáte si na tajemné schody zvané Brnkačky a snad ozvěnou Vám zazvoní Loretánské zvonky a ocitnete se na Novém světě, kde budete hledat zašlou stopu alchymistů v domovních znameních. Vždyť na začátku vaší pouti stáli za vámi Tycho de Brahe a Johanes Kepler, tak tedy vaše cesta nemohla minout dobu Rudolfínských vědců i alchymistů. A pak vás do svých bran přivítá Pražský hrad s Karlem IV, Rudolfem II, a dalšími panovníky, kteří se dostali do pověstí a legend a sami se stali legendami. A tak jak jste z kraje hleděli na Prahu s Hradem na příkrém ostrohu, podíváte se na ni opět z onoho ostrohu, jak Hrad spolu s Petřínem svírají do své náruče Malou Stranu. Do jejích uliček a muzeí se pak s námi určitě někdy vraťte. 

Trasa: Pohořelec - Památník písemnictví - Úvoz - Brnkačky - Loretánská - Lotretánské náměstí - Nový Svět - Kanovnická - Hradčanské náměstí - Pražský hrad - Opyš. 

Cena: Dospělí: 140,- Kč
          Studenti: 90,- Kč
          Děti / Důchodci: 70,- Kč
          Rodina (max 2+2): 290,- Kč
          Děti do 6 let zdarma
          Cena pro školní skupiny ZDE

Sraz: Pohořelec u stanice tramvaje
Doba trvání: 2 hodiny
Vozíčkáři: Lze zajistit bezbariérovou obměnu trasy.  
Kočárky: Drobné omezení dvou schodišť.
Zvířata: Dovolena

Na vycházky se prosím rezervujte online zde nebo na tel: 257 221 289. Děkujeme!


Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

21.03.2019 - STRAŠIDELNÁ ČERTOVKA - VÍTÁNÍ JARA
První jarní den můžete oslavit spolu s pražskými staršidly, Muzeem pražských pověstí a staršidel a Muzeem Karla Zemana. Kde a jak? Netradiční plavbou šeřící se Čertovkou, kde po březích budou pražská staršidla a na palubě lodi vodníci jako průvodci. Kupte si vstupenky včas a to ZDE
- číst celou zprávu -
01.02.2018 - AKCE SLEVOMAT
Rezervace na Vouchery od Slevomatu najdete ZDE
- číst celou zprávu -