8722 Muzeum strašidel - Za pověstmi předhradí a Hradu | MYSTERIA PRAGENSIA
Prague Ghosts and legends Museum

Muzeum pražských pověstí a strašidel
Mostecká 18, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 22:00Vstupné základní:
Dospělí: 150 Kč
Studenti: 100 Kč
Děti a důchodci: 70 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 330 Kč
Dítě v rodině navíc: + 30Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Za pověstmi předhradí a Hradu

Z Pohořelce, který se snad zve od toho, že se táhne po hoře, či proto, že zde mnoho domů pohořelo, půjdete s naším strašidelným průvodcem předhradím až k Hradu a jistě nepohoříte. Budete naslouchat nejroztodivnějším pověstem této části Prahy, pohlédnete na Prahu z vrchu Petřína, zabrnkáte si na tajemné schody zvané Brnkačky a snad ozvěnou Vám zazvoní Loretánské zvonky a ocitnete se na Novém světě, kde budete hledat zašlou stopu alchymistů v domovních znameních. Vždyť na začátku vaší pouti stáli za vámi Tycho de Brahe a Johanes Kepler, tak tedy vaše cesta nemohla minout dobu Rudolfínských vědců i alchymistů. A pak vás do svých bran přivítá Pražský hrad s Karlem IV, Rudolfem II, a dalšími panovníky, kteří se dostali do pověstí a legend a sami se stali legendami. A tak jak jste z kraje hleděli na Prahu s Hradem na příkrém ostrohu, podíváte se na ni opět z onoho ostrohu, jak Hrad spolu s Petřínem svírají do své náruče Malou Stranu. Do jejích uliček a muzeí se pak s námi určitě někdy vraťte. 

Trasa: Pohořelec - Památník písemnictví - Úvoz - Brnkačky - Loretánská - Lotretánské náměstí - Nový Svět - Kanovnická - Hradčanské náměstí - Pražský hrad - Opyš. 

Cena: Dospělí: 140,- Kč
          Studenti: 90,- Kč
          Děti / Důchodci: 70,- Kč
          Rodina (max 2+2): 290,- Kč
          Děti do 6 let zdarma
          Cena pro školní skupiny ZDE

Sraz: Pohořelec u stanice tramvaje
Doba trvání: 2 hodiny
Vozíčkáři: Lze zajistit bezbariérovou obměnu trasy.  
Kočárky: Drobné omezení dvou schodišť.
Zvířata: Dovolena

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

02.06.2016 - MUZEUM ALCHYMISTŮ 28.6. - 30.6. ZAVŘENO
Muzeum alchymistů bude z technických důvodů zavřeno 28.6. až 30.6.  

Jinak:

MUZEUM ALCHYMISTŮ A MÁGŮ STARÉ PTRAHY JE OPĚT OTEVŘENO!!! Denně 10:00 - 20:00. Pouze 6.-8.6 bude pravděpodobně ještě poslední dolaďování a tak bude zavřeno. Víkendy jsou však 100%.  Pouze vzhledem k přetrvávající rekonstrukci domu okolo muzea u vrat zazvoníte  a my Vás vyzvedneme. Těšíme se na Vás. - číst celou zprávu -