8921 Alchymisti - Komentované školy | MYSTERIA PRAGENSIA
Prague Ghosts and legends Museum
Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Jánský vršek 8, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 257 221 289
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 20:00Vstupné základní:
Dospělí: 190 Kč
Studenti: 140 Kč
Děti a důchodci: 90 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 390 Kč
Dítě v rodině navíc: + 40Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Komentované prohlídky muzea alchymistů a mágů staré Prahy

Průvodce v alchymistickém kostýmu vás uvítá v domě, kde žil Edward Kelley a zasvětí Vás do zákaldních informací o poslání a historii alchymie a samozřrejmě se zmíní též o době Rudolfa II, ale i o spřízněnosti Karla IV s alchymií. V přízemní části též najdete různé interaktivní předměty a také tajemnou místnost Faustova domu, kde si připomenete faustovskou legendu, ale i pověsti o dalších alchymistecha mázích včetně kouzelníka Žita. Následuje výstup na půdu domu, kde je laboratoř Edwarda Kelleyho. Zde se výklad věnuje opět jednotlivým alchymistickým procedurám prezentovaným jednotlivými exponáty, ale také o významných osobnostech, jakými byl například John Dee, císař Rudolf II, samozřejmě Edward Kelley, ale třeba i William Shakespeare. V případě zájmu můžeme od listopadu 2013 výklad obohatit též o tematiku historickou či chemickou s tematicky uzpůsobenými pracovními listy.

     Prohlídka historická - nad rámec běžného výkladu zmíníme vcíce o době Rudolfa II, o jeho osobnosti i dalšách osobnostech této doby. Rovněž zmíníme více i o Karlu IV, a okrajově přes                   kouzelníka Žita se můžeme zaměřit i na Václava IV, přes Kelleyho, Dee i Shakespeara zase na Ažbětinskou anglii atd. Alchymie se tak dostane více do kontextu historie.

     Prohlídka chemická - nad rámec běžného výkladu zmíníme více přerod alchymie v chemii, a u jednotlivých alchymistických procedur o kterých budeme hovořit zmíníme i jejich chemickou                 podstatu. Více než výladem budeme však tyto témata řešit diskuzí se studenty, dotazy na jejich znalosti a vše bude mít rovněž oporu v pracovních listech vypracovaných za pomoci odborníků na         danou tematiku.

Prohlídku lze obohatit o alchymistickou vycházku Hradem a podhradím -VÍCE ZDE

K prohlídce lze připojit zábavné soutěže s tematikou alchymie a Rudolfinské doby , kdy s dětmi soutěží alchymisté. Děti si odnesou diplom "Rudolfovo pozlacené rouno"

K prohlídce lze připojit též hodinovou vycházku Se strašidlem za strašidly, kdy se po zmíněnou dobu v doprovodu strašidelného průvodce prochází uličkami Malé Strany a strašidlo vypráví pověsti o daných místech. Na vycházku lze objednat i živá strašidla.

V Divadélku Al iksír lze objednat též pohádku. Zatím je možnost výběru z interaktivní hříčky jak se hraje Otesánek a nebo loutkové bajky Dvě pohádky se zvířátky. Od ledna 2014 plánujeme pohádku tematicky bližší zaměření muzea.

CENÍK PRO ŠKOLNÍ SKUPINY ZDE

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

02.02.2018 - Víkendové pohádky
Do června se můžete těšit na pravidelné víkendové pohádky Divadla Apropo a zpřátelených souborů zaváděcí cenu 70 Kč na osobu (se slevou 20Kč do muzea). Každou sobortu od 10:30 a neděli od 15:00.
Více na www.divadloalixir.cz
- číst celou zprávu -