Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy
Jánský vršek 8, Praha 1
- ukázat na mapě -
Pokladna - tel.: 277016844
Rezervace: mysteriapragensia@gmail.com

Otevírací doba muzea:
denně 10:00 – 20:00Vstupné základní:
Dospělí: 220 Kč
Studenti: 160 Kč
Děti a důchodci: 90 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti): 490 Kč
Dítě v rodině navíc: + 40Kč


Nezapomeňte navštívit také:

Za novým světem alchymistů 

Vydejte se nádvořími a zákoutími Pražského hradu po stopách rudolfínských alchymistů. Projdete tajuplnou Zlatou uličkou, kde bylo zlato nalezeno až desítky let po Rudolfovi II, uvidíte Mihulku, kde alchymisté skutečně bádali, minete Jelení příkop, a zavítáte i na  Nový svět, kde je nejvíc zlata v domovních znameních. neni to snad náhodou onen nový svět po jakém alchymisté toužili? A nakonec pohlédnete na Prahu z Petřínských výšin, abyste pochopili šíři alchymické Prahy. Na všech zastaveních se pak budete držet alchymické triády: Alchymie a její cíle, nejslavnější alchymisté a slavné pověsti o alchymistech a jejich místech.

Trasa: Opyš - Jiřská - Zlatá ulička - Jiřské nádvoří - Mihulka - II.nádvoří - cesta nad jelenním příkopem - Bašta - Hradčanské náměstí - Kanovnická - Nový svět - pohořelec .- Vyhlídka pod Strahovským klášterem.

Cena:
Dospělí: 160,- Kč
Studenti: 100,- Kč
Děti / Důchodci: 80,- Kč
Rodina (max 2+2): 350,- Kč
Děti do 6 let zdarma

Sraz: Vyhlídka nad Starými zámeckými schody

Doba trvání: 2 hodiny
Vozíčkáři: Lze zařídit bez bariér
Kočárky: Bez omezení (Pouze přeneseme jedno problémové místo)
Zvířata: Dovolena

Pokud chcete poznat Genia Loci Pragensis zblízka a v jeho přirozeném prostředí, vydejte se s námi na vycházky Se strašidlem za strašidly a mnohé další akce, které pořádáme. Vyberte si v nabídce obou muzejí a nezapomeňte se včas zarezervovat ZDE.

Co se právě děje?

21.03.2019 - STRAŠIDELNÁ ČERTOVKA - VÍTÁNÍ JARA
První jarní den můžete oslavit spolu s pražskými staršidly, Muzeem pražských pověstí a staršidel a Muzeem Karla Zemana. Kde a jak? Netradiční plavbou šeřící se Čertovkou, kde po březích budou pražská staršidla a na palubě lodi vodníci jako průvodci. Kupte si vstupenky včas a to ZDE
- číst celou zprávu -
01.02.2018 - AKCE SLEVOMAT
Rezervace na Vouchery od Slevomatu najdete ZDE
- číst celou zprávu -